Domače novice

Radenci, 13. november

Na tradicionalni prireditvi Naj atlet, ki je potekala v sobotnih večernih urah, je bilo podeljenih več kot 70 atletskih nagrad.

Nagrade so prejeli najboljši trije atleti in atletinje pretekle sezone v petih starostnih kategorijah (pionirji, mlajši mladinci, starejši mladinci, mlajši člani, člani), ter trener najuspešnejšega atleta in atletinje v vsaki kategoriji ter najboljši trener, ki so ga izglasovali trenerji ZATS. Najboljše je določilo glasovanje s tradicionalno anketo Atletske zveze Slovenije, v kateri so sodelovali predstavniki atletskih klubov, društev, predstavnikov medijev ter organov atletske zveze, vrstni red pa je potrdila Komisija nagrade in priznanja AZS. Na prireditvi so bile podeljene tudi številne druge nagrade za delovanje v kraljici športa. Kot vsako leto je Komisija za priznanja in nagrade AZS, ki jo vodi dr. Boris Dular, po pravilniku in na podlagi glasovanja upravnemu odboru predlagala tudi nagrajence za zlato, srebrno in bronasto plaketo AZS, ki jo prejmejo posamezniki za izjemne tekmovalne ali posebne dosežke.

Lanski zmagovalec med člani Robert Renner ponovil lansko zmago. Po lanski osvojitvi naslova na EP do 23 je Robert letos skočil do svoje prve medalje na velikih članskih tekmah – na Evropskem prvenstvu v Amsterdamu se je okitil z bronom. Med atletinjami je llansko zmagovalko Majo Mihalinec nasledila naša najuspešnejša skakalka s palico Tini Šutej. Šutejeva, ki je na Olimpijskih igrah v Riu de Janeiru zabeležila najboljšo slovensko atletsko uvrstitev z 11. mestom v finalu tekmovanja.

 

VRSTNI RED V ANKETI ZA IZBOR NAJBOLJŠIH

ATLETOV IN ATLETINJ SLOVENIJE

 ZA SEZONO 2016

 

ČLANI

 

1. RENNER Robert-94 KLC 168 Kranjc Milan
2. JANEŽIČ Luka-95 KLC 142  
3. RUDOLF Žan-93 MASS 64  
4. KRANJC Matija-84 MASS 26  
5. KOSOVELJ Mitja-84 PAPEŽ 19  
6. PLEŠKO Nejc-92 OL 7  

 

ČLANICE

 

1. ŠUTEJ Tina-88 MASS 155 Črne Slavko
2. RATEJ Martina-81 KLC 89  
3. ČERNJUL Maruša-92 KLC 86  
4. MIHALINEC Maja-89 VEL 73  
5. KRKOČ Lucija-88 NANOS 23  

 

MLAJŠI ČLANI

 

1. RENNER Robert-94 KLC 177 Kranjc Milan
2. JANEŽIČ Luka-95 KLC 158  
3. PETRAČ Jan-95 MASS 76  
4. ZUPANČIČ Blaž-95 MASS 8  
5. LEBAN Enej-96 GO 7  

 

MLAJŠE ČLANICE

 

1. DOMJAN Veronika-96 PT 173 Rajher Gorazd
2. MIŠMAŠ Maruša-94 MASS 116  
3. HORVAT Anita-96 MASS 68  
4. FILIPIČ Neja-95 KRO 50  
5. ČUFER Ana-96 PAPEŽ 19  

 

 

STAREJŠI MLADINCI

 

1. KOKALJ Jan-97 KLC 163 Boris Podpečan
2. CELEC Nino-97 ASB 79  
3. ŠNAJDER Gregor-98 DOM 76  
4. OMERADŽIČ Sandi-98 KRO 64  
5. LUXA Axel-97 MASS 44  

 

STAREJŠE MLADINKE

 

1. OMERZU Lara-98 BRE 200 Omerzu Henrik
2. ZUPIN Agata-98 KAM 100  
3. SIMONČIČ Aneja-98 ŽALEC 95  
4. KROŠELJ Leda-97 BRE 19  
5. ROJNIK Ina-97 KLC 12  

 

MLAJŠI MLADINCI

 

1. GRAHOVAC Gregor-00 MASS 130 Predanič Rok
2. BABIČ Denis-00 KLC 98  
3. DOBERŠEK Rok-99 BRE 88  
4. GRKMAN Jure-99 KAM 67  
5. VIHER Žan-99 PT 43  

 

MLAJŠE MLADINKE

 

1. BEDRAČ Maja-99 PT 191 Bezjak Aleš
2. PEPELNAK Eva-00 KLC 119  
3. GLOJNARIČ Nika-00 BRE 87  
4. ŠČANČAR Tami-00 PAN 23  
5. OMANOVIČ Neja-00 AKR 6  

 

PIONIRJI

 

1. KORDEŽ Mitja-01 SLG 206 Uroš Verhovnik
2. PLEVČAK Gašper-01 KLC 77  
3. KRIŽNIK Filip-01 ŠTA 56  
4. MOLK Martin-01 VRH 28  
5. JAKŠE David-01 ŠEN 24  
6. ŠTRUC Antonio-01 VEL 17  
7. SKVARČA Rok-02 VRH 12  
8. ČEH Marko-01 PAN 6  

 

PIONIRKE

 

1. ISTENIČ Zala-02 MASS 96 Predanič Rok
2. STOJKOVIČ GABRIJEL Viktorija-01 KRO 89  
3. GLOJNARIČ Leja-02 BRE 68  
4. PER Maja-02 DOM 62  
5. PAVLEK Nina-02 BRE 33  
6. JANČIČ Nika-01 KLC 26  
7. RMAN Nina-01 RAD 23  
8. ŠOLAR Patricia-02 AKR 17  
9. KEBER Tara-01 KRO 12  

 

 

Ostale nagrade AZS, ki jih je potrdila Komisija za nagrade in priznanja glede na razpis za priznanja AZS. Komisija je prejela 35 predlogov, ki so jih posredovali klubi, predsednik AZS, člani komisije, Tehnično tekmovalna komisija AZS in Strokovni svet AZS.

 

  • Častni član Atletske zveze Slovenije (obnovitev predloga)
  1. Peter Kukovica – za večletno izjemno uspešno vodenje AZS

 

  • Plakete Atletske zveze Slovenije

 

  • Zlata plaketa:
  1. Vladimir Vidmar – za dolgoletno vodenje strokovnega odbora Združenja atletskih sodnikov Slovenije in sodniško delo
  2. Marjan Devetak – za dolgoletno strokovno in organizacijsko delo
  3. Mitja Kosovelj – za tekmovalne dosežke (medalja na svetovnem prvenstvu v gorskem maratonu)
  4. Lucija Krkoč – za tekmovalne dosežke (medalja na svetovnem prvenstvu v gorskem maratonu)

 

  • Srebrna plaketa:
  1. Hrvoje Fižuleto – za dolgoletno uspešno trenersko delo
  2. Andrej Hajnšek – za dolgoletno uspešno trenersko delo z doseženmi rezultati
  3. Marija Šestak – za dolgoletno tekmovalno udejstvovanje
  4. Rožle Prezelj – za dolgoletno tekmovalno udejstvovanje

 

  • Bronasta plaketa:
  1. Rafael Drašček – za dolgoletno strokovno, trenersko in organizacijsko delo
  2. Nina Kolarič – za dolgoletno tekmovalno udejstvovanje
  3. Sabina Veit – za dolgoletno tekmovalno udejstvovanje
  4. Eva Pepelnak – za tekmovalne dosežke

 

  • Priznanje
  1. Khalid Nasif – za dolgoletno strokovno podporo atletskim reprezentancam

 

  • Priznanje za strokovno medijsko podporo atletiki
  1. RTV Slovenija
  2. Delo
  3. Dnevnik
  4. Športni dnevnik Ekipa SN
  5. Spletni portal Sportal

 

 

  • Priznanje sponzorjem in donatorjem
  1. Telekom Slovenije
  2. Eles
  3. Geoplin
  4. Gen Energija
  5. Vzajemna zdravstvena zavarovalnica
  6. GH Holding
  7. Iskratel
  8. L tek elektronika
  9. Joma / Masel

 

  • Priznanje
  1. AD MASS Ljubljana – naj klub leta 2016

 

 

Rekorderska značka:

REKORDI V DVORANI ZA LETO 2016

ČLANI

400 m              46.54              JANEŽIČ Luka-95           KLC              31. 1. 2016 Linz

46.32              JANEŽIČ Luka-95           KLC              12. 2. 2016 Linz

 

REKORDI NA PROSTEM ZA LETO 2016

ČLANI

400 m              45.22              JANEŽIČ Luka-95           KLC              23. 6.2016  Madrid

45.07              JANEŽIČ Luka-95           KLC              13. 8. 2016 Rio de Janeiro

600 m           1:15.49              RUDOLF Žan-93             MASS           8. 5. 2016   Pliezhausen

Kopje              81.13              KRANJC Matija-84        MASS           23. 6. 2016 Brežice

 

ČLANICE

Disk                 58.35              DOMJAN Veronika-96 PT                  27. 2. 2016 Ptuj

59.50              DOMJAN Veronika-96 PT                  27. 2. 2016 Ptuj

59.51              DOMJAN Veronika-96 PT                  27. 2. 2016 Ptuj

59.55              DOMJAN Veronika-96 PT                  4. 6. 2016   Nova Gorica

60.11              DOMJAN Veronika-96 PT                  6. 7. 2016   Amsterdam

 

 

 

Absolutni reprezentanti Slovenije

MOŠKI

 

1. RUDOLF Žan 93 AD MASS, Ljubljana 15 (2010-2016)
2. JANEŽIČ Luka 95 AD Kladivar, Celje 10 (2013-2016)
3. KOSMAČ Anton 76 AK Velenje 10 (1999-2016)
4. RENNER Robert 94 AD Kladivar, Celje 10 (2010-2016)

 

ŽENSKE

 

1. RATEJ Martina 81 AD Kladivar, Celje 35 (2000-2016)
2. TOMIĆ Marina 83 AD Kladivar, Celje 35 (2001-2016)
3. MIŠMAŠ Maruša 94 AD MASS, Ljubljana 15 (2010-2016)

 

 

  • Priznanje

 

AK Asfalt Kovač Šentjur – za zelo dobro organizacijo Prvenstva Slovenije v krosu in že 13. Tradicionalnega mitinga

 

 

13/11/2016

Včeraj v Radencih podeljenih več kot 70 atletskih nagrad

Radenci, 13. november Na tradicionalni prireditvi Naj atlet, ki je potekala v sobotnih večernih urah, je bilo podeljenih več kot 70 […]
12/11/2016

Renner in Šutejeva najboljša slovenska atleta leta

Ljubljana, 12. novembra (STA) – Skakalca s palico Robert Renner (Kladivar Celje) in Tina Šutej (Mass Ljubljana) sta bila v […]
12/11/2016

Določen slovenski atletski koledar za leto 2017

Radenci, 12. novembra (STA) – Na tradicionalni borzi Atletske zveze Slovenije (AZS) so v Radencih določili koledar slovenskih atletskih tekmovanj […]
12/11/2016

Otroška atletika na Ptuju

  Vadba otroške atletike na osnovni šoli Ljudski vrt na Ptuju poteka vsako prvo sredo v mesecu in odzivi so […]
X