Domače novice

Beograd, 05. marca (STA) – Najboljše slovenske uvrstitve na 33. dvoranskih evropskih prvenstvih v atletiki od leta 1966 (sprva se je tekmovanje imenovalo evropske atletske igre), do leta 2017.

* Ženske:
– zlata kolajna: Jolanda Čeplak (800 m), 2002,
Dunaj (1:55,82, svetovni rekord)
– srebrne kolajne: Brigita Bukovec (60 m ovire), 1996, Stockholm
Alenka Bikar (200 m), 2000, Gent
Marija Šestak (troskok), 2009, Torino
– bronaste kolajne: Jerneja Perc (60 m), 1996, Stockholm
Jolanda Čeplak (800 m), 2007, Birmingham
Sonja Roman (1500 m), 2009, Torino
4. Britta Bilač (višina), 1992, Genova
. Brigita Bukovec (60 m ovire), 1994, Pariz
. Alenka Bikar (200 m), 1996, Stockholm
. Jolanda Čeplak (800 m), 2000, Gent
. Nina Kolarič (daljina), 2009, Torino
. Snežana Rodič (troskok), 2011, Pariz
5. Alenka Bikar (60 m), 1996, Stockholm
. Alenka Bikar (60 m), 2000, Gent
6. Marjana Lubej (50 m ovire), 1969, Beograd
. Breda Pergar (1500 m), 1979, Dunaj
. Brigita Langerholc (800 m), 2007, Birmingham
. Snežana Vukmirović (troskok), 2009, Torino
7. Marjana Lubej (daljava), 1968, Madrid
. Nataša Erjavec (krogla), 1996, Stockholm
. Brigita Bukovec (60 m ovire), 1998, Valencia
. Britta Bilač (višina), 1994, Pariz
. Sonja Roman (1500 m), 2007, Birmingham
8. Lidija Lapajne (višina) 1979, Dunaj
. Lidija Lapajne (višina), 1983, Budimpešta
. Alenka Bikar (60 m), 1998, Valencia
. Saša Prokofjev (60 m), 2002, Dunaj
. Maruša Mišmaš (3000 m, 2015, Praga)
. Tina Šutej (palica, 29017, Beograd)
9. Helena Javornik (3000 m), 2002, Dunaj
. Alenka Bikar (200 m), 2005, Madrid
. Snežana Vukmirović (troskok), 2005, Madrid
. Maruša Černjul (višina, 2017, Beograd)
* slovenske udeležbe v štafetah z odličji:
2. SFR Jugoslavija (4 X 1 krog), Marjana Lubej, Olga Šinkovec
(Jelisaveta Djanič in Lilijana Petnjarič), 1966, Dortmund
3. SFR Jugoslavija (4 X 1 krog), Marjana Lubej, Darja Marolt
(Verica Ambrozič, Lilijana Petnjarič)

* moški:
4. Gregor Cankar (daljina), 1996, Stockholm
. Matic Osovnikar (60 m), 2007, Birmingham
5. Gregor Cankar (daljina), 2000, Gent
6. Branko Vivod (višina), 1966 Dortmund
7. Romeo Živko (3000 m), 1985, Pirej
. Miran Vodovnik (krogla), 2007, Birmingham
9. Matic Osovnikar (60 m), 2005, Madrid
. Miran Vodovnik (krogla), 2009, Torino.
. Rožle Prezelj (višina), 2011, Pariz

06/03/2017

Najboljše slovenske uvrstitve na dvoranskih EP v atletiki

Beograd, 05. marca (STA) – Najboljše slovenske uvrstitve na 33. dvoranskih evropskih prvenstvih v atletiki od leta 1966 (sprva se […]
05/03/2017

Rožle Prezelj nasledil Fredericksa iz delovne skupine IAAF

Monte Carlo, 06. marca (STA) – Slovenski rekorder v skoku v višino Rožle Prezelj je nasledil nekdanjega namibijskega sprinterja Frankiea […]
04/03/2017

Tina Šutej: dolgoročni cilj je Tokio

Beograd, 04. marca (STA) – Ljubljančanka Tina Šutej je drugi dan evropskega dvoranskega prvenstva v atletiki v Beogradu v finalu […]
04/03/2017

Tina Šutej osma na dvoranskem EP

Beograd, 04. marca (STA) – Ljubljančanka Tina Šutej je drugi dan evropskega dvoranskega prvenstva v atletiki v Beogradu v finalu […]