Domače novice

 

V soboto, 11. junija, bo češko mesto Brno gostilo četveroboj reprezentanc štirih držav (Češka, Madžarska, Slovenija, Slovaška) v kategoriji mlajših mladincev in mladink. Slovenija se bo tudi letos predstavila s številčno zasedbo, ki na pod odhaja jutri, 10. junija.

Med fanti nas bodo na Češkem zastopali:

Aljoša Skok (100 m, 200 m), Žiga Kopač (100 m), Gregor Grahovac (200 m),

Jure Grkman  (400 m), Rene Pernek Acker  (400 m), Jan Vukovič (800 m), Rok Markelj (800 m), Alex Sternad (1500 m), Jure Kropivšek (1500 m), Jakob Čop (3000 m), Jaka Grže (3000 m), Žan Viher (110 m ovire), Jakob Filip Demšar (110 m ovire), Lovro Mesec Košir (400 m ovire), Bruno Šulman (400 m ovire), Matevž Cimermančič (2000 m zapreke), Jakob Mali (2000 m zapreke), Žiga Plajbes (skok v daljino), Žan Skok (skok v daljino), Dino Subašič (troskok), Tine Šuligoj (troskok), Juš Smole (skok v višino), Matic Silič (skok v višino), Rok Doberšek          (skok s palico), Denis Babič (skok s palico), Kristjan Čeh (suvanje krogle, met diska), Marko Šimunović (suvanje krogle), Jurček Korpič Lesjak (met diska, met kladiva), Anže Kozina (met kopja), Beno Levec (met kopja), Voglar Lenart (met kladiva), Vid Savnik (hoja 10 km), Filip Križnik (hoja 10 km).

 

Med dekleti pa bodo za Slovenijo nastopile:

Iza Obal (100 m, 200 m), Veronika Heric (100 m), Tami Ščančar (200 m), Tija Ocvirk (400 m), Tjaša Železnik (400 m), Klara Lukan (800 m), Nina Pavlič Hren (800 m), Tina Česnik  (1500 m), Ana Kranjc Zagrušovcem (1500 m), Živa Bračič (3000 m), Urška Krašovec (3000 m), Nika Glojnarič    (100 m ovire), Sibila Leskovec (100 m ovire), Urška Vidrih (400 m ovire), Anja Intihar (400 m ovire), Karin Gošek (2000 m zapreke), Urška Arzenšek (2000 m zapreke), Maja Bedrač (skok v daljino), Nika Ude (skok v daljino), Eva Pepelnak         (troskok), Neja Omanovič (troskok), Nika Plankar         (skok v višino), Zala Starc (skok v višino), Nastja Modic  (skok s palico), Lara Zupanc         (skok s palico), Tjaša Križan         (suvanje krogle), Maja Magdič (suvanje krogle), Liza Lap  (met diska), Urška Lampret (met diska), Zoja Šušteršič (met kopja), Nina Šinko (met kopja), Lina Čater (met kladiva), Tjaša Jankovič (met kladiva), Eva Čanadi       (hoja 5 km) in Ana Intihar Marulc (hoja 5 km).

 

Vodja reprezentance bo Albert Šoba, mlade atlete pa bodo spremljali tudi trenerji Radislav Jokanović, Kristjan Korošec, Jurij Rovan, Davorin Cimermančič, Špela Dizdrarević, Saša Maraž in Tomaž Jarc.

 

Lani je 6. junija tekmovanje potekalo v mestu Trnava na Slovaškem. Tako fantje kot dekleta slovenske reprezentance so osvojili skupno 3. mesto, dosežene pa so bile tudi številne norme za največja tekmovanja v mlajše-mladinski starostni kategoriji.

 

Dodatne informacije:

četveroboj reprezentanc mlajših mladincev in mladink.

09/06/2016

ŠTEVILČNA REPREZENTANCA SLOVENSKIH MLAJŠIH MLADINCEV NA ČETVEROBOJ V BRNU

  V soboto, 11. junija, bo češko mesto Brno gostilo četveroboj reprezentanc štirih držav (Češka, Madžarska, Slovenija, Slovaška) v kategoriji […]
09/06/2016

Na prvenstvu za osnovne šole množična udeležba in rekordna nastopa

6. 2016, Koper V okviru Festivala športa mladih je v Kopru že tradicionalno potekalo tudi Posamično prvenstvo v atletiki za […]
09/06/2016

Delavnica moč in ravnotežje

  V ponedeljek, 27. 6. 2016, bo v Mariboru potekala delavnica Moč in Ravnotežje v organizaciji Atletske zveze Slovenije ter […]
08/06/2016

Žan Rudolf osmi v Švici

Bellinzona, 07. junija (STA) – Slovenski rekorder Žan Rudolf je bil pozno sinoči na mednarodnem atletskem mitingu v švicarski Bellinzoni […]