Tretji dan EP: Mayer na drugo, Ivana Španović na tretje mesto vseh časov
05/03/2017
Najboljše slovenske uvrstitve na dvoranskih EP v atletiki
06/03/2017

Pregled medalj po državah na EP 2017 v Beogradu (VI)
Beograd, 05. marca (STA) – Pregled kolajn po državah na 34. dvoranskem atletskem evropskem prvenstvu v Beogradu (od 3. do 5. marca 2017).

država zlato srebro bron skupaj
1. Poljska 7 1 4 12
2. Velika Britanija 5 4 1 10
3. Nemčija 2 2 5 9
4. Francija 2 1 0 3
5. Češka 1 2 7 7
6. Španija 1 2 1 4
7. Grčija 1 1 1 3
8. Portugalska 1 1 0 2
. Belgija 1 1 0 2
10. Madžarska 1 0 1 2
11. Albanija 1 0 0 1
. Litva 1 0 0 1
. Srbija 1 0 0 1
. Švica 1 0 0 1
15. Švedska 0 2 2 4
16. Ukrajina 0 1 4 5
17. Belorusija 0 1 2 3
18. Avstrija 0 1 0 1
. Bolgarija 0 1 0 1
. Danska 0 1 0 1
. Italija 0 1 0 1
. Norveška 0 1 0 1
. Slovaška 0 1 0 1
. Turčija 0 1 0 1
25. Islandija 0 0 1 1
. Nizozemska 0 0 1 1

 

Beograd, 05. marca (STA) – Dobitniki medalj na evropskem atletskem dvoranskem prvenstva v Beogradu 2017.

* Izidi, finalne odločitve (10):
* moški:
– 60 m:
1. Richard Kilty (VBr) 6,54
2. Jan Volko (Slk) 6,58
3. Austin Hamilton (Šve) 6,63
– 400 m:
1. Pavel Maslak (Pol) 45,77
2. Rafal Omelko (Češ) 46,08
3. Liemarvin Bonevacia (Niz) 46,26
– 800 m:
1. Adam Kszczot (Pol) 1:48,87
2. Andreas Bube (Dan) 1:49,32
3. Alvaro De Arriba (Špa) 1:49,68
– 1500 m:
1. Marcin Lewandowski (Pol) 3:44,82
2. Kalle Berglund (Šve) 3:45,56
3. Filip Sasinek (Češ) 3:45,89
– 3000 m:
1. Adel Mechaal (Špa) 8:00,60
2. Henrik Ingebrigtsen (Nor) 8:00,93
3. Richard Ringer (Nem) 8:01,01
– 4 X 400 m:
1. Poljska 3:06,99
2. Belgija 3:07,80
3. Češka 3:08,60
– 60 m ovire:
1. Andy Pozzi (VBr) 7,51
2. Pascal Martinot Lagarde (Fra) 7,52
3. Petr Svoboda (Češ) 7,53
– višina:
1. Sylwester Bednarek (Pol) 2,32
2. Robbie Grabarz (VBr) 2,30
3. Pavel Selivercau (Blr) 2,27
– palica:
1. Piotr Lisek (Pol) 5,85
2. Konstadinos Filippidis (Grč) 5,85
3. Pawel Wojciechowski (Pol) 5,85
– daljina:
1. Izmir Smajlaj (Alb) 8,08
2. Michel Torneus (Šve) 8,08
3. Sergej Nikiforov (Ukr) 8,07
– troskok:
1. Nelson Evora (Por) 17,20
2. Fabrizio Donato (Ita) 17,13
3. Max Hess (Nem) 17,12
– krogla:
1. Konrad Bukowiecki (Pol) 21,97, izid sezone na svetu
2. Tomaš Stanek (Češ) 21,43
3. David Storl (Nem) 21,30
– sedmeroboj:
1. Kevin Mayer (Fra) 6479, evropski rekord in izid sezone na svetu
2. Jorge Urena (Špa) 6227
3. Adam Sebastian Helcelet (Češ) 6110
* ženske:
– 60 m:
1. Asha Philip (VBr) 7,02
2. Olesija Povh (Ukr) 7,10
3. Ewa Swoboda (Pol) 7,10
– 400 m:
1. Floria Guei (Fra) 51,90
2. Zuzana Hejnova (Češ) 52,42
3. Justyna Swiety (Pol) 52,52
– 800 m:
1. Selina Büchel (Šve) 2:00,38
2. Shelayna Oksan-Clarke (VBr) 2:00,39
3. Anita Hinriksdottir (Isl) 2:01,25
– 1500 m:
1. Laura Muir (VBr) 4:02,39
2. Konstanze Klosterhalfen (Nem) 4:04,45
3. Sofia Ennaoui (Pol) 4:06,59
– 3000 m:
1. Laura Muir (VBr) 8:35,68
2. Yasemin Can (Tur) 8:43,46
3. Eilish McColgan (VBr) 8:47,43
– 60 m ovire:
1. Cindy Roleder (Nem) 7,88
2. Alina Talaj (Blr) 7,92
3. Pamela Dutkiewicz (Nem) 7,95
– 4 X 400 m:
1. Poljska 3:29,94
2. Velika Britanija 3:31,05
3. Ukrajina 3:32,10
– višina:
1. Airine Palšyte (Lit) 2,01, izid sezone na svetu
2. Ruth Beitia (Špa) 1,94
3. Julija Levčenko (Ukr) 1,94
– palica:
1. Ekaterini Stefanidi (Grč) 4,85
2. Lisa Ryzih (Nem) 4,75
3. Angelica Bengtsson Šve) 4,55
. Marina Kilipko (Ukr) 4,55
– daljina:
1. Ivana Španović (Srb) 7,24, izid sezone na svetu
2. Lorraine Ugen (VBr) 6,97
3. Claudia Salman-Rath (Nem) 6,94
– troskok:
1. Kristin Gierisch (Nem) 14,37
2. Patricia Mamona (Por) 14,32
3. Paraskevi Papahristou (Grč) 14,24
– krogla:
1. Anita Marton (Mad) 19,28, izid sezone na svetu
2. Radoslava Mavrodijeva (Bol) 18,36
3. Julija Leantsjuk (Blr) 18,32
– peteroboj:
1. Nafissatou Thiam (Bel) 4870
2. Ivona Dadić (Avt) 4767
3. Gyorgyi Zsivoczky-Farkas (Mad) 4723