Eva Čanadi postavila absolutni državni rekord na olimpijski razdalji v hitri hoji
Dunaj, 7. oktober
Avtor: AZS
V soboto, 5. oktobra se je po glavnem drevoredu dunajskega Praterja odvijalo odprto avstrijsko prvenstvo v hitri hoji. Udeležila se ga je tudi sedmerica slovenskih hitrohodcev.
Vsi so se odlično odrezali, saj so rekordi padali kot hruške. Očitno jim je Dunaj zelo naklonjen. Izpostaviti velja Evo Čanadi (AK Koper), ki je s časom 1;48:18 na olimpijski razdalji 20 km dosegla nov absolutni državni rekord. Napravila je velik kvaliteten skok, saj se je izboljšala za več kot šest minut (prejšnjega 1;54:23 je dosegla 6. oktobra lani na isti progi).
Eva Čanadi in njen trener Fabio Ruzzier
To je bil letos njen že osmi državni rekord, oziroma najboljši rezultat (3000 m dvorana, 3000 m, 3 x 5000 m, 10.000 m, 10 km in zdaj še na 20 km, ki je od vseh gotovo najprestižnejši). Velik napredek je pokazal tudi Jaka Grabner (AK Velenje) z najboljšim rezultatom med mlajšimi mladinci na razdalji 10 km (50:56 – prejšnji 53:26, 23. marca letos v Dudincah).
Pomemben kvaliteten skok je napravila tudi Karin Avsenek (AK Radovljica), ki se je na 5 km z doseženim časom 27:32,1 izboljšala za celi dve minuti (prejšnji 29:34,3, 6. oktobra lani na isti progi).
Med pionirkami U16 se je Tamara Reicht (AD Štajerska) s časom 28:04,9 na 5 km tudi krepko izboljšala (prej 28:57,92, 18. maja letos v Ljubljani), medtem ko je Tim Novina Kavčnik (AK Krka) prvič nastopil na razdalji 5 km in z doseženim časom 28:04,0 nadvse prijetno presenetil.
Med članicami je na 5 km nastopila še Nataša Novina (AK Krka), ki je dosegla čas 30:22,9, med člani pa njihov trener Fabio Ruzzier (AK Koper), ki je bil s časom 30:28,8 edini med slovenskimi predstavniki, ki ni posegel po zmagi in se je moral zadovoljiti z drugim mestom.
Ker je tekmovanje veljalo za avstrijsko prvenstvo (pred leti pa tudi že za Poljsko, Hrvaško in Madžarsko) je proga uradno certificirana. Vremenski pogoji niso bili najboljši, saj so bile precej nizke temperature, s stalnim rahlim dežjem in stranskim vetrom. To le še dodatno ovrednoti dosežene rezultate.
Vsi ti rezultati in uvrstitve pričajo, da je slovenska hitra hoja še kako živa, upamo le, da se bodo v bodoče vrste še zgostile in bodo naši tekmovalci lahko konkurenčni tudi ostalim državam. To se sicer že dogaja, saj so pričeli naši tekmovalci že prehitevati sovrstnike iz držav z dolgoletno tradicijo v tej disciplini.
Sezone pa še ni konec. Vse slovenske hitrohodce čakata še dve tekmi – 27. oktobra v Gorici in 9. novembra v Sežani, kjer se bo nadaljeval in zaključil lov na osebne in državne rekorde.
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani.